על מה חשוב להקפיד כשמתרגלים יוגה בהריון?

0
382

יוגה בהריון

תרגול יוגה הוא רעיון מצוין בכל שלב בחיים. הפעילות הגופנית המדויקת שיש בה גם ממד רוחני משמעותי מחזקת מאוד את הגוף, מבטיחה יציבה טובה, מגמישה את המפרקים ומסייעת גם ביצירת שלווה פנימית רבה יותר – איכות חשובה בעידן האינטנסיבי שאנחנו חיים בו. באופן טבעי גם במהלך ההריון יש חשיבות רבה לכל התועלות שמספקת היוגה, ואפילו יותר מהרגיל לנוכח האתגרים שאיתם מתמודדים קודם כל הגוף ואיתו גם הנפש. יחד עם זאת כשמתרגלים יוגה בהריון ישנם מספר דגשים שחשוב להקפיד עליהם כדי שהתועלת לא תהיה מלווה בנזק. בסטודיו פראנה יוגה מתקיימים שיעורים ייעודיים לנשים הרות בהדרכתן של מורות עתירות ניסיון.

על מה חשוב להקפיד כשמתרגלים יוגה בהריון?

* קשב מלא לגוף – כל אישה עוברת את תקופת ההריון באופן שונה, וגם ההשפעות הפיזיות של החיים שמתהווים ברחם משתנות מאישה לאישה. בהתאם ההמלצה הראשונה לכל אישה הרה היא להיות קשובה לגוף שלה, ולא לבצע שום תנועה או פעולה שמרגישה לה לא נכונה או בעייתית (ובוודאי לא כזו שגורמת לכאב).

* זהירות מוגברת בשליש הראשון של ההריון – ב.ק.ס. איינגאר המליץ להימנע מתרגול אסאנות בשלושת חודשי ההריון הראשונים. יש גם מומחים שחושבים אחרת, אבל בכל מקרה בפרק זמן נדרשת זהירות מוגברת.

* תנוחות מתאימות למצב ההריון – הדרך הטובה ביותר לתרגל יוגה בזמן הריון היא בשיעורים ייעודיים שכוללים תנוחות ספציפיות – שמבטיחות גם מקסימום תועלת וגם מקסימום בטיחות.

* נשימות ממושכות יותר – נשימות ובעיקר נשיפות ארוכות מייצרות הרפיה עמוקה יותר בכל תנוחה, ומסייעות לנשים הרות גם להתחבר טוב יותר לגוף שלהן ולמי שהן.

הדרכה מקצועית ואחראית

תרגול קבוע של יוגה בהריון מסייע לגוף להתמודד עם הקשיים הבלתי מבוטלים – היציבה שמשתנה בגלל המשקל הגדול יותר, היחלשותה של רצפת האגן, הבצקות, השינויים ההורמונליים שמובילים גם לאי שקט נפשי ועוד. כשמקפידים על כל הכללים הנ"ל, ובעיקר כשמבצעים את התנוחות הנכונות תחת הדרכה מקצועית ואחראית, ההריון הופך לחוויה קלה יותר והאישה מגיעה ללידה עם האנרגיות המתאימות ומוכנה היטב גם בהיבט הפיזי. בסטודיו פראנה יוגה ממתין לכם צוות עתיר ניסיון בראשות מורות שאמונות על תרגול מותאם במיוחד לנשים הרות, באווירה רכה ומחבקת ובקבוצות קטנות ואינטימיות. אצלנו גם תמצאו מדיטציה בתל אביב לנשים בהריון.

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here