שאלות ותשובות על בחירת מצבות – כל מה שאתם צריכים לדעת!

0
53

בחירה של מצבה פוגשת אותנו בתקופה לא פשוטה מבחינה רגשית. אנו נדרשים לקבל החלטות בדבר האבן המנציחה שתוצב על חלקת הקבר של יקירנו דווקא בימים בהם אנחנו מותשים ונסערים מבחינה רגשית ופיזית. על כן, כשאתם בוחרים מצבה עם דגש על מצבות אומנותיות מיוחדות, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע. חברת אבנים מתמחה בעיצוב של מצבות אומנותיות. אם אתם מחפשים משהו מיוחד חייגו עכשיו לשיחה בה תקבלו תשובות לכל השאלות.

אלו מצבות מותר להציב בכל בית עלמין?

בתי העלמין קובעים תקנות לגבי סוגי המצבות שאפשר להציב בשטחם. התקנות מתייחסות לצבעים ומידות. שימו לב שהנהלים אינם אחידים בין כל בתי העלמין. כדאי לברר באופן נקודתי מה הנהלים בבית הקברות הרלוונטי. לרוב בבתי עלמין אזרחיים מצבות מיוחדות מתקבלות טוב יותר. חשוב לזכור שהמצבה עתידה ללוות אתכם במשך עשרות שנים ולבחור בהתאם.

איזו אבן כדאי לבחור למצבה?

על האבן שתבחרו בעבור המצבה להיות בראש ובראשונה עמידה בפני האקלים הישראלי. בחירה נכונה תהיה אבן טבעית מרשימה, חזקה ועמידה. ניתן לבחור באבן שיש, אבן גרניט, אבן חברון ועוד. אם אתם מעוניינים בפיסול או חריטה מיוחדת יש לבחור באבן מתאימה.

מה כותבים על מצבה?

כיתוב על מצבות כולל של השם המלא של המנוח, שם ההורים, תאריכים וכיתוב מייצג. אם אתם לא יודעים איך להתחיל או מה כדאי לכתוב על מצבה, אפשר למצוא אונליין רעיונות או להתייעץ עם איש מקצוע. יחד עם בחירת המלל תתבקשו לבחור גם את העיצוב של הכתב בהתאם לסגנון של המצבה כולה.

מה חשוב לבדוק כשבוחרים בונה מצבות?

  1. על בונה המצבות שלכם להיות בעל רישיון מטעם חברת קדישא. אלא אם בחרתם בבית עלמין שאינו מנוהל על ידי חברת קדישא, יהיה עליכם לוודא שיש לבונה המצבות רישיון מתאים. חברת קדישא מאפשרת רק לבוני מצבות מורשים להקים מצבות בבתי העלמין שתחת ניהולה.
  2. ניסיון בבניית מצבות דומות יבטיח לכם תוצאה טובה תוך מינימום מאמץ. כדאי לבחור בונה מצבות שבנה כבר מאות מצבות דומות ויודע לבחור נכון את האבן ולעבד אותה. אם אתם מעוניינים במצבה מיוחדת כדאי לפנות מראש אל חברות שמתמחות בעבודות פיסול באבן. חברת אבנים אחראית למצבות מרשימות עם מראה אומנותי.
  3. אל תשכחו לוודא שעומד מולכם איש מקצוע אמין, אדיב, סבלני ומקצועי. בתקופה כה רגישה בחייכם מגיע לכם לקבל שירות מאיש מקצוע אנושי ומסור.

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here