התמכרות להימורים וחומרים ממכרים

0
47

אנשים רבים יכולים ליהנות מהימורים ואפילו לא לוותר על ביקור בקזינו בכל חופשה, מבלי שהדבר יתפתח לבעיה משמעותית. עם זאת, ככל שהזמן חולף, אנשים מסוימים עשויים לפתח התמכרות להימורים. מדובר בתהליך הדרגתי אך הרסני שעשוי להשפיע על כל הסובבים את האדם ולהביא עמו השלכות חמורות. האדם המכור עשוי להיקלע למשבר כלכלי חמור ולגרור ביחד איתו את האנשים היקרים לו. זיהוי מוקדם של המצב יכול למנוע תוצאות הרות אסון ולאפשר לאדם להשיב את השליטה אל חייו לפני שיהיה מאוחר מדי. ברוח בכפר אנו מאמינים כי כל אדם יכול להשיב את השליטה לחייו ולהתמודד עם נטיות הרס עצמי כאשר הוא מקבל את התמיכה והעזרה המתאימה.

כיצד מאובחנת התמכרות להימורים?

נכון להיום, קהילת החוקרים והמטפלים אינם יודעים להצביע על גורם ספציפי להתפתחות התמכרות להימורים. ישנם גורמים רבים ומגוונים שעשויים לתרום לסבירות שנתמכר להימורים, ועל אף שלא תמיד נוכל לזהות אותם מבעוד מועד, התבוננות זהירה יכולה לאפשר לנו לזהות מוקדם מתי הדברים חצו גבול קריטי.

  • הוצאות החורגות בהרבה מיכולותיו הכלכליות
  • סכסוכים אישיים סביב חובות הימורים
  • פגיעה בעבודה עקב הימורים
  • האדם המכור יסתיר לרוב את ההימורים שיבצע
  • לעתים קרובות, תתלווה התמכרות להימורים לשקרים וגניבות תכופות על מנת להמשיך להזין אותה

מאפייני מכורים להימורים

על אף שהמכורים להימורים עשויים להיות מובחנים מאוד זה מזה במאפיינים רבים, לרוב מדובר באנשים המתמודדים עם דימוי עצמי נמוך. בעוד שחלק יתמכרו למשחקי הימורים הדורשים מיומנות, עבור אחרים משחקי המזל המבוססים על הגורל בלבד, הם המפתים ביותר. הדבר תלוי במידה רבה בגורמים הפסיכולוגיים העומדים בלב ההתמכרות. ההצלחות והריגוש שחווה האדם המכור במשחקי ההימורים, מאפשרים לו להתרחק מחוויות ומכאב אשר הפכו לבלתי נסבלים עבורו, לכן, תהליך הגמילה ידרוש לרוב התבוננות מעמיקה בגורמים שהפכו את התחביב לאובססיה.

הכל מתחיל בהכרה בבעיה

לא תמיד קל להודות שאיבדנו את השליטה על חיינו. ברגעים אלו חשוב שנקיף את עצמנו באנשים הרוצים ברווחתנו ונוכל לקבל סיוע, ללא שיפוט או ציפיות. לעתים קרובות, תחושת השיפוט וחוסר הערך הם אלו שכוננו את המצב מלכתחילה, לכן אנו ב"רוח בכפר", מרכז לגמילה מאלכוהול והתמכרויות נוספות מאמינים שכל תהליך ריפוי מתחיל בבניית הערך שלנו ובשחרור מתחושת התיעוב העצמי שהלכה והעמיקה ככל ששקענו בהתמכרות. אנו מושיטים לך יד לעזרה ונשמח ללוות אותך לכל אורך הדרך.

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here