מיחזור משכנתא

0
2206

מהו מיחזור משכנתא ומה זה אומר? אז ככה..

העניין הוא פשוט – מיחזור משכנתא הוא שמו של התהליך בו מחליפים הסדר משכנתא קיימת בהסדר חדש לצורך הקטנת התשלומים החודשיים, פריסה של תשלומים נוחה יותר או כל שינוי אחר בתנאיה של המשכנתא הנוכחית שלכם.

כדאיותו של תהליך מחזור משכנתא גדול בעיקר במצב בו הריבית על משכנתא בעת שנלקחה היתה גבוהה יותר מהריבית המוצעת בשוק כיום. מיותר לציין לכל מי שיכול לבצע חיוב פשוט בראשו כי כל הבדל, ולו הקטן ביותר, בתנאי המשכנתא, עשוי להיתרגם לסכומים גדולים ומשמעותיים במצטבר של כל תקופת ההלוואה. רב רובם של נוטלי המשכנתאות לפני שנת 2002 עשויים להפיק רווח רב מהליך של מיחזור משכנתא בשל שינויים גדולים שחלו בשוק המשכנתאות ובערך הדולר.

מה כדאי לדעת לפני מיחזור משכנתא?

טרם פנייתכם לביצוע מיחזור משכנתא יש לשים לב למספר מרכיבים ולקחת אותם בחשבון:

בעת מחזור משכנתא כדאי לערוך השוואה קפדנית ועמוקה בין כמה שיותר בנקים (עדיף כולם) בכדי לאמוד את ההבדלים בתנאים המוצעים. אלה כוללים את גובה הריבית המוצעת, תנאי ההחזר החודשיים ומסלולי ההלוואה השונים, תוך התאמה מקסימאלית לתנאים הנוחים ביותר עבורכם.

עפ"י רב יוטל עליכם קנס כספי כלשהו בבואכם לבצע מיחזור משכנתא. הקנס הוא על פירעון מוקדם של ההלוואה הישנה. עפ"י רב אם תבצעו את ההליך של מיחזור משכנתא באותו הבנק, תיחסך מכם עלותו של הקנס. יש לקחת זאת בחשבון.

בכל מקרה רצוי לרענן את המידע שברשותכם בנוגע לשוק המשכנתאות, מדי שנה לפחות, מאחר ושוק זה הוא דינמי ביותר והתנאים המוצעים בו משתנים ללא הרף.

עלויות של מיחזור משכנתא – סיכום

ישנן כמה עלויות להליך של מיחזור משכנתא ויש לקחת אותן בחשבון. מעבר לעמלת פירעון מוקדם של המשכנתא המקורית ישנן עלויות נוספות של עמלה בגין פתיחת תיק, איגרת ביטול המשכנתא (הישנה), רישום משכנתא, הוצאת טאבו ועמלת שמאי האומד את ערכו של הנכס בעבורו נילקחה ההלוואה. את כל אלה יש לצרף לחישוב הכלכלי הכולל וכך לאמוד באופן המדויק ביותר את כדאיותו של מיחזור משכנתא.

לייעוץ משכנתאות מקצועי צרו קשר עם איריס שוסטר – 052-5900-403.

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here