מטפלים בבעיה מבלי לפגוע באיכות החיים- טיפול בהתמכרויות במרכזי הגמילה

0
1514

טיפול גמילה מסמים עשוי להיות טיפול קשה בשל הצורך להתמודד עם תסמיני הגמילה. לכן חולים רבים רוצים לבחור להתאשפז במרכז הגמילה הטוב ביותר. כך יכלו לשמור על איכות חיים טובה במהלך הדרך המורכבת אל עבר חיים מאוזנים.

 

עומדים מול הסם

על פי רוב, מכורים לסמים קשים נאלצים להגיע למצבי קיצון על מנת לפנות לטיפול מציל חיים. בין עם מדובר במנת יתר מסכנת חיים או בהתמוטטות כלכלית, הפגיעה היא כה אנושה בחייו של החולה שאין מנוס מטיפול. מכון גמילה מאפשר לכל מכור באשר הוא לקחת הפוגה מהלחץ הבלתי פוסק של החיים, ולהתמודד בצורה מסודרת עם הבעיות הנפשיות והפיזיות שיצרו הסמים. הטיפול בסמים קשים דורש תקופת הסתגלות של הגוף לחיים נטולי סם ויכול לכלול גם תסמיני גמילה פיזיים אצל המכור.

 

להתמקד בפן הנפשי

עם תום שלב הגמילה הפיזית המטופל מתחיל בתהליך השיקום הנפשי. הבנייה של נורמות התנהגות חדשות ויכולות התמודדות מול הסם היא חיונית ביותר לחייו של המכור. גמילה מקוקאין או הרואין מתאפיינת ברצף התנהגויות קבוע אשר חייב להיפסק באופן חד וחלק על מנת להשיב את החולה למסלול חיים תקין. לכן העבודה הקשה של כל מכור היא עבודה מנטלית, בה הוא בוחר כל בוקר מחדש שלא לפנות לסם ולמוד איך לעמוד מול האפשרות לצרוך מנת סם נוספת.

 

התמכרויות חברתיות

בין שלל סוגי ההתמכרויות לסמים נפוצה בשנים האחרונות הדרישה לטיפול גמילה ממריחואנה, בשל העלייה בשימוש אצל צעירים רבים. שלא כמו בסמים קשים, מריחואנה לא מציגה לרוב תסמינים פיזיים אצל המכור וקשה מאוד לזהות שמדובר בהתמכרות שדורשת אשפוז במסגרתו של מרכז גמילה. המכורים למריחואנה מציגים קשיים חברתיים כמו קושי לתפקד בעבודה או בבית. קשיים אלו הם שמעידים על התלות בסם ביחד עם צריכה קבועה ויום יומית של מנת סם. התמכרות לסמים קלים מוצאת את מקומה בשל לחצים לעישון חברתי והיא תופעה הולכת ומתרחבת בחברה הישראלית. המענה לסמים קלים בגמילה הוא מענה כמעט זהה להתמכרויות לסמים קשים.

 

טיפול גמילה מקצועי ותומך

צוות מכון הגמילה רנסאנס ויקטוריה הינו מרכז גמילה מסמים פרטי אשר מעניק טיפולי גמילה לכל סוג התמכרות לסמים. הרופאים ואנשי בריאות הנפש מלווים את החולים החל מהיום ראשון ועד לאיזון מלא של אורח החיים. לכל מטופל בונים תוכנית טיפול אישית ומאפשרים לו לקבל בדיוק את התמיכה שהוא צריך. לפרטים נוספים ויצירת קשר, ניתן לפנות לטלפון- 1-800-205077.

 

 

 

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here