לראשונה בישראל: המיזם החברתי שפורץ גבולות עבור אנשים עם מוגבלות

0
142

WINWORK הוא מיזם חברתי – עסקי, שהוקם במטרה לקדם אנשים עם מוגבלות וללוות אותם לאורך כל הדרך עד לבניית קריירה עצמאית ומצליחה * "אנשים עם מוגבלות סובלים מאפליה בשוק התעסוקה הישראלי וחלקם מוותרים על היכולת שלהם להתפרנס בכבוד. הגיע הזמן לשנות את המציאות הזו", אומר מנחם יעקובוביץ', אדם עם מוגבלות בעצמו, ומי שייסד את המיזם * WINWORK פותח עבור אנשים עם מוגבלות את הדלת לקריירה עצמאית, ומציע ליווי לאורך כל הדרך- משלב הרעיון ועד לביצוע.

 

הכירו את מיזם WINWORK: המיזם החברתי הראשון מסוגו בישראל, שמעניק אופק תעסוקתי וסיכוי שווה להצלחה גם לאנשים עם מוגבלות!

את המיזם הקימו לפני שנתיים חבורת יזמים מוצלחת, בהובלתו של מנחם יעקובוביץ'. אל מנחם חברו יובל חדד, עירן ג'רפי וגולן לקס, שלושתם אנשי עסקים מצליחים. מנחם, יובל וגולן מתמודדים בעצמם עם מוגבלות. המיזם הוקם במטרה לחולל מהפכה בתחום תעסוקה עבור אנשים עם מוגבלויות, לאחר שמקימי המיזם חוו על בשרם את הקושי שעובר אדם עם מוגבלות המעוניין למצוא מקום עבודה ראוי, וסירבו להיות תלויים בתקנים או ברצונם הטוב של מעסיקים. המיזם מכשיר אנשים המתמודדים עם מוגבלות לבסס עצמאות וביטחון כלכלי תוך מימוש היכולות העסקיות המקצועיות שלהם.

במסגרת המיזם, רוכשים היזמים החדשים את הידע והכלים הדרושים להקמת עסק. ההכשרה האינטנסיבית כוללת תכניות לימוד עם מרצים מעולמות התוכן העסקיים, הכלכליים והשיווקיים, לצד ליווי אישי של מנטורים עסקיים מהמובילים בארץ- כולם אנשי עסקים, המובילים את היזמים במסגרת ההכשרה עד לפיתוח העסק שלהם.

עד כה, הוכשרו במסגרת המיזם כ-80 גברים ונשים עם מוגבלות, מכל חלקי הארץ, שהמיזם דחף אותם להקים את העסק שלהם, ולהפוך לעצמאיים, הנהנים מליווי מקצועי לכל אורך הדרך. בימים אלה, פותח המיזם את שעריו ל-20 משתתפים חדשים, שיסיימו את המסלול בעוד חודשים מספר וייצאו לדרך עצמאית משלהם.

"כבר היום, ניתן לפגוש בוגרים שלנו בנתניה, כשבוגרת נתנייתית שלנו פתחה מספרת כלבים למרות המגבלה הפיזית, אבל עם המון אמונה ביכולות שלה- שמוכיחות את עצמן בכל יום מחדש", מספר מנחם יעקובוביץ, מייסד המיזם. "בוגרת נוספת של המיזם, היא רון פישר, המתגוררת בנווה ירק והקימה את 'רונל'ה', עיצוב כלי קרמיקה במותג פרטי משל עצמה", הוא מוסיף.

גם ברשת, נפוצים המיזמים של בוגרי תכנית ההכשרה, בהם אתר לשיקום כלכלי שהקימה אחת הבוגרות, אפשרות להזמנת הרצאות ומופעים של בוגרים אחרים ועוד.

בנוסף, התכנית מגבשת קהילה בה חברים עשרות בעלי עסקים שסיימו את תכנית ההכשרה של WINWORK, המהווה מנוע ליצירת הזדמנויות עסקיות וחברתיות. כ 75 אחוז ממסיימי התכנית הקימו עסק, וכיום פעילים ברחבי הארץ עשרות עסקים מצליחים של בוגרי התכנית.

התכנית ממומנת על ידי אגף השיקום של ביטוח לאומי, אשר אנשיו שותפים מלאים לדרך ולחזון

 

של WINWORK. המעוניינים להצטרף למיזם, מוזמנים לפנות לאגף השיקום בביטוח הלאומי או לאתר WINWORK, לקבלת כל המידע והפרטים הנדרשים.

המימון לתכנית, לזכאי הביטוח הלאומי, הוא מימון מלא לתכנית כולה.

התכנית מתבצעת בזום, והיא נגישה לכל סוגי המגבלות. במיזם מזמינים את הציבור הרחב, מכל חלקי הארץ, לקחת חלק בפעילות וליהנות מעתיד מקצועי רחב ומאפשר.

 

מנחם יעקובוביץ', ממייסדי WINWORK: "בניגוד למה שאנשים נוהגים לחשוב, לאדם עם מוגבלות יש יתרון על פני אדם ללא מוגבלות, מאחר והוא מתמודד 24/7 עם מוגבלותו והאתגרים שהיא מביאה איתה. אנחנו רואים שהיזמים שמסיימים את התכנית הם אנשים אמביציוזיים

בצורה יוצאת דופן, חזקים ועקשנים, תכונות המהוות יתרון בעולם העסקי.  לנגד עינינו משתתפי התכנית הופכים ליזמים ובעלי עסקים מצליחים ששולטים בקריירה שלהם, מבלי להיות תלויים באיש".

 

קרדיט: winwork
קרדיט: יונית קריב

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here