כמה מותר לשתות לפני נהיגה מבלי לעבור על החוק?

כמה מותר לשתות לפני נהיגה מבלי לעבור על החוק?
קרדיט: Freepik

הקטל בדרכים נמצא בעלייה מדאיגה. מדובר כיום באחת מהרעות החולות הדומיננטיות בחברה הישראלית. הגורמים לשיעור התאונות הגבוה הם רבים ומגוונים. לצד תרבות הנהיגה הקלוקלת (בעיקר בקרב האוכלוסייה הצעירה), רמת התשתיות הירודה וההיקף המוגבל של תוכניות החינוך לנהיגה בטוחה, קיימת כמובן נהיגה תחת השפעת אלכוהול. כל עלייה על ההגה לאחר שתייה מופרזת היא משחק רולטה. כושר השיפוט, יכולת התגובה והמיומנויות הפסיכומוטוריות שלנו נפגעות באופן משמעותי. לכן, אין כל פלא ששתייה לפני נהיגה מעורבת בכמעט ממחצית מתאונות הדרכים הקטלניות. המחוקק פועל ללא הרף על מנת לעצור את המגמה המסוכנת הזו והענישה על נהיגה בשכרות חמורה מאי פעם. אז כמה בעצם מותר לשתות לפני שנעלה על ההגה ונרחיק עצמנו מן העבירה? עו"ד אלון שליכטר נכנס אל עובי הקורה.

יש סיכונים שפשוט לא שווים את זה

דעה רווחת בקרב נהגים בישראל היא שכוס משקה אחת לא אמורה להשפיע על יכולות הנהיגה שלהם ובוודאי שאינה מציבה אותם בטווח העבירה. דעה זו לא נוצרה בחלל הריק, בעבר אכן הגדיר החוק הישראלי כמות צריכה מותרת על פי קבוצות משקל. בפועל, אמנם, ישנם גורמים רבים שמשפיעים על יכולות הנהיגה לאחר צריכת אלכוהול. לדברים אין חוקיות ברורה וכיום גם תחת החוק הישראלי תיחשב כל שתיית אלכוהול לפני נהיגה ככמות אסורה.

חשוב שנזכור, תחושתנו האישית אודות מצבנו היא הקריטריון האחרון שעלינו לקחת בחשבון. הביטחון העצמי המופרז הוא אחד התסמינים הנפוצים ביותר לאחר שתיית אלכוהול ולא בטוח שנוכל להסתמך על כושר השיפוט שלנו. אדם אינו צריך להתנדנד בהליכה כדי להיות שיכור תחת הגדרת החוק וככל שייתפס על ידי שוטר בדרך, הוא עשוי להיקלע להליך שידרוש ייצוג של עורך דין פלילי.

אז מה עושים?

זומנת לחקירה על נהיגה בשכרות? חשוב שכבר בשלב הזה יעמוד לרשותך סיוע מקצועי. אם חיפשת אחר עורך דין תעבורה תל אביב משופעת במשרדים בתחום. עם זאת, כדי להבטיח שהדברים לא ייצאו משליטה, חשוב להבטיח שילווה אותך מומחה עם רקורד הצלחות מזהיר. עו"ד אלון שליכטר מייצג בתיקי תעבורה במשך שנים ומביא עמו ידע רחב יריעה ופתרונות משפטיים יצירתיים שיסייעו לך בכל צעד ושעל בהתמודדות בהליך. לפרטים נוספים, ניתן לפנות אלינו במספר 054-6762373.

מאמרים נוספים
מצלמות אבטחה לעסק
עבירות רכוש מסבות נזק כספי ותדמיתי לעסק, מצלמות אבטחה לעסק...
טיפול בחרדה חברתית
חרדה חברתית היא מסוג אותם הדברים שלכאורה אפשר לחיות איתם....
עורך דין קניית דירה
עורך דין קניית דירה
עורך דין קניית דירה מטפל בנושאים שונים הקשורים בעסקה כזאת....
מנהל צי רכב
מנהל צי רכב אחראי על ניהול תחום הרכבים והנהגים בארגונים,...
אוכמניות
עד פני כמה שנים פירות יער מסוגים שונים לא היו...
עורך דין קניית דירה
תביעה נגד משרד הביטחון
תביעות נגד משרד הביטחון מוגשות בדרך כלל על ידי משרתים...
הוצאת צו ירושה
צו ירושה הוא מסמך הכרחי לכל מי שזכאי לחלק מעיזבון...
להתקין את הפרקט המושלם ללא כל חשש
שיפוץ ועדכון הבית, או בית העסק, הן מחשבות שרצות לנו...
איך לטפל בנקע בקרסול?
אחת מפציעות הרגליים השכיחות ביותר בכל גיל היא נקע בקרסול....
ייעוץ פיננסי
לא כולנו עוסקים באופן מקצועי בתחום הכספים והפיננסים אך עם...
דילוג לתוכן