ייעוץ פיננסי

ייעוץ פיננסי
קרדיט - Canva

לא כולנו עוסקים באופן מקצועי בתחום הכספים והפיננסים אך עם זאת כולנו צריכים להתמודד עם התחום בחיים האישיים. כסף הוא חלק חשוב ומשמעותי מחייו של כל אדם, במיוחד כאשר  יש משפחה וההוצאות הולכות ועולות. לכן, ייעוץ פיננסי נוגע לכל אחד ולא רק לעסקים או חברות. נכון להסתכל על משפחה כעל סוג של עסק שצריך לנהל אותו נכון, להיות מודעים כל הזמן להוצאות מול ההכנסות, לדעת מה תזרים המזומנים, להיות מודעים לכך שגם מינוס הוא  חוב לכל דבר. ייעוץ פיננסי הוא רלוונטי כדי לבנות נכון את ההתנהלות השוטפת וגם כדי להתנהל נכון לקראת הוצאה גדולה או שינוי שישפיע מבחינה כלכלית.

איך מתנהל ייעוץ פיננסי למשפחות

ייעוץ פיננסי המיועד למשפחות דומה במהותו לייעוץ הניתן לעסקים. גם כאן נבחנים היטב כל הנתונים. הייעוץ יתחיל בפגישה בין הלקוחות לבין היועץ בה הם יספרו על עצמם תוך פירוט כל הרלוונטי לעניין הפיננסי כמו הכנסות: האם הם שכירים או עצמאים, גובה ההכנסה החודשי נטו, האם יש הכנסות נוספות, האם ישנם נכסים, האם ישנן השקעות כולל ארוכות טווח, חובות או הוצאות גדולות העומדות על הפרק. יהיה פירוט של ההוצאות תוך בחינת ההוצאות מול ההכנסות על פני מספר חודשים לקבלת תמונה ברורה. לאחר ניתוח כל הנתונים תיבנה תוכנית פעולה במסגרתה יוצבו יעדים לטווח הארוך והקצר ויינתנו כלים כיצד לעמוד בהם, זאת במטרה להגיע ליעד הסופי שהוצב.

שינויים שיכולים להיות משמעותיים בהתנהלות פיננסית למשפחות

משפחות רבות אשר אינן מקפידות להתנהל נכון מבחינה פיננסית חיות ברמת חיים גבוהה מזו שהן יכולות להרשות לעצמן. ייעוץ פיננסי מטרתו קודם כל להציב מראה ולהראות את המציאות כפי שהיא. הצבת הנתונים באופן ברור שחור על גבי לבן היא המפתח לשינוי. מעבר לכך יעלו נושאים בהם פעמים רבות ההתנהלות יכולה להיות יעילה יותר כמו הלוואות כולל משכנתא, ביטוחים בהם לעיתים קרובות ישנו כפל, מציאת ערוצי השקעה יעילים יותר או כאלה בהם ייגבו פחות עמלות או דמי ניהול. כל אלה יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה ולשנות את הדברים.

עמיחי מרקס הוא יועץ כלכלי ופיננסי למשפחות אשר באמצעות ידע וניסיון שצבר מצליח לשים את האצבע על השינויים הנדרשים אצל כל לקוח ובונה לכל אחד תוכנית פעולה. מוזזמנים ליצור קשר.

מאמרים נוספים
הוצאת צו ירושה
צו ירושה הוא מסמך הכרחי לכל מי שזכאי לחלק מעיזבון...
להתקין את הפרקט המושלם ללא כל חשש
שיפוץ ועדכון הבית, או בית העסק, הן מחשבות שרצות לנו...
איך לטפל בנקע בקרסול?
אחת מפציעות הרגליים השכיחות ביותר בכל גיל היא נקע בקרסול....
ייעוץ פיננסי
לא כולנו עוסקים באופן מקצועי בתחום הכספים והפיננסים אך עם...
העולם הדיגיטלי החדש ופרצות החוק המתלוות אליו
השכיחות של בריונות ברשת עולה במקביל להתרחבות השימוש באינטרנט, אך...
צריכים להחליף מסך למחשב? אל תעשו את זה לבד
אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שמבינים במחשבים, ברור שתרצו...
מקום טוב ואיכותי בישראל? יש כזה!
מקומות רבים שמיועדים לעריכת אירועים שונים כבר הבינו שכדי לקבל...
עורך דין ירושות וצוואות – זה הכרחי
בתחום תכנון העיזבון והירושה, הליך הירושה נתפס פעמים רבות כהליך...
המדריך המלא לבחירת דירת החלומות שלכם
סוף סוף החלטתם לקנות דירה ולהפוך אותם למגורי הקבע שלכם....
פתרונות מחשוב לעסקים
פתרונות מחשוב לעסקים - מיטב פתרונות טכנולוגיים לעסקים
 משהו לא עובד בעסק שלכם כמו שצריך ואתם תוהים מה...
דילוג לתוכן