יוגה ויג'ננה- במה היא שונה מזרמים אחרים של יוגה?

0
164

תרגולי יוגה הם עולם ומלואו וקיימים סוגים שונים של אימונים כאשר אחד מהם הוא יוגה ויג'ננה. יוגה ויג'ננה מאופיינת בחווית אימון שהיא מעבר לטכניקה והגעה אל תנוחות מגניבות ומרשימות שכולנו רואים ברשתות החברתיות. ויג'נאנה יוגה משלבת בתוכה הקשבה פנימית, מושג גדול כזה שלרובנו יהיה קשה לפענח מה הכוונה עד לרגע שנתחיל לתרגל סוג כזה של יוגה. בסטודיו פנימה, סטודיו למחול תנועה ויוגה מציעים לכם, לנשים ולגברים להגיע ולהתנסות בתרגול יוגה ויג'ננה שלאחריו תרגישו מעולה.

 

יוגה ויג'ננה שונה משאר זרמי היוגה בכך שהיא מתרכזת בשבעת עקרונות היסוד החיוניים לאימון יעיל. אלו הם הרפיית הגוף, השקטת התודעה, כוונה, השתרשות, חיבור, נשימה והתארכות והתרחבות. המדריכה תתמקד לרוב בארבעה עקרונות  – מדיטציה, תרגילי נשימה, תנוחות ולימוד של טקסטים יוגיים, ובדיוק בסדר זה. אם לרוב אתם מתחילים את התרגול וקופצים ישירות לאימון הפיזי בו אתם מתרגלים תנוחות שונות, ביוגה ויג'ננה מתחילים דוקא במדיטציה בישיבה ותרגילי נשימה. בשיטה זו קיימת חשיבות לתרגול יומי. מי יכול לחשוב על לתרגל בכל יום ולמי יש את הזמן הנחוץ. הזמן הוא שלנו ואם תתאהבו ביוגה תצליחו לשלב אותה בשעות גם בפחות קונבנציונאליות במהלך היום. שיעור כזה לא צריך לקחת המון זמן. לרוב הוא מתחיל בכחמש דקות של ישיבה, פשוט להיות ולשבת. לאחר מכן, כעשרים דקות של נשימות ובסוף אימון של תנוחות הכוללות את ברכת השמש המוכרת, תנוחות בעמידה ועוד רצץ של תנוחות מבחר תוך התחשבות במצב הפיזי והנפשי של המתרגל בעת התרגול.

יוגה ויג'ננה- לא בטוח שמתאימה לכל אחד

כאמור, יוגה ויג'ננה מכילה בתוכה שלב של תרגילי נשימה ורגיעה. לא כולנו אוהבים את הרוגע והשלווה, הכניסה והחפירה בתוך מעמקי נשמתנו שמספקים תרגילי הנשימות. לכן, ההמלצה לנסות סוגים שונים של יוגה ובכלל אימונים פיזיים בעודה עומדת. נסו לתרגל מספר שיעורים ורק לאחר מכן תחליטו. לעיתים, אנו חושבים משהו אחד ובסוף יוצאים עם מסקנה שונה. בסטודיו פנימה בירושלים תוכלו להתנסות בשיעורי יוגה עם מורים הכי טובים בארץ.

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here