"הצילו את כדור הארץ" תערוכה קבוצתית חדשה המוצגת בגלריית האמנים בקניון עופר רמת אביב פתוחה לקהל הרחב עד ה – 13.02.22

0
272

תערוכה קבוצתית חדשה בשם "הצילו את כדור הארץ" תיפתח החל מהיום (13.1) למשך חודש ימים,  בגלריית האמנים בקניון עופר רמת אביב, בתערוכה מציגים 3 אמנים: מארק בוגנים – ציורי מחאה בשמן של האמן הצרפתי המתגורר באילת, שיר בק –  ציור מופשט של נופי אילת  ובלהה בפרבר – פיסול קרמי העוסק ב"שבעת החטאים" ובאופנה.

תערוכת "הצילו את כדור הארץ" כוללת 3 תערוכות של 3 אמנים המייצגים אומנות מגוונת: מארק בוגנים –  מציג בתערוכה הנוכחית סדרת ציורי שמן גדולים הקוראים לשמירה על כדור הארץ וחושפים את האסון והכאב העצום שהוא חש כתוצאה מזיהום האויר והים. בציורים אחרים, שגם הנוגעים בצופה ישר בבטן הרכה, הוא קורא להפסיק את האלימות בכל מופעיה, נגד הנשים ובציור אחר, הוא מתאר את ההפגנות בבלפור בעת משבר הקורונה. ציורים נוספים שלו המוצגים בתערוכה ברמת אביב, עוסקים בנשיות על מופעיה השונים, והם מביעים סוג של אהבה והערצה למין הנשי. הציורים של בוגנים צבעוניים מאד, בעלי חומריות עזה.

 

כמו כן התערוכה תציג אוסף ציורים של האמנית שיר בק: בתערוכה שלה ניתן לראות את ציוריה המופשטים המבטאים הומאז' לנופי אילת בה היא חיה, ומביעים את אהבתה והתפעלותה מהמפגש הקסום בין הים והמדבר, בין הכחול העמוק להרים החומים/כתומים על כל גווניהם. היא מציירת עם בדים, מכחולים ושפכטלים בטכניקות שונות. לצידה תציג האמנית בלהה פרבר תערוכה של שתי סדרות: האחת עוסקת בתיקים ומזוודות הנראים כעור אמיתי, הנעשים בעבודת יד ונצבעים בצבעים קרים. היא יוצרת אותם בחימר אך נותנת להם את ה"גמישות" במראה למרות החומר המוצק. הסדרה השניה: "שבעת החטאים" עוסקת ב7 חטאים שלבן אדם אסור לחטוא: עצלנות, גרגרנות, חמדנות, כעס, גאווה, קנאה, תאוות בשרים, הייצוג שלהם הוא בצורת ליצנים שכל אחד מייצג חטא אחר. הניגוד בין ליצן, דמות מבדרת ומצחיקה לבין תיאור החטאים האיומים יוצר מתח ודרמה ביצירה.

צילום: מארק בוגנים
צילום: מארק בוגנים

אוצרת:  איילת אמוראי – בירן.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב, תוצג על הקיר החיצוני של הקניון הפונה לרחוב איינשטיין, בין ״ארקפה״ ל״גרנד קפה" התערוכה תתקיים בין התאריכים 13.01.2022 – 13.02.2022

עד ה 13.2. בכל שעות היממה – פתוחה לקהל הרחב.

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here