בעקבות הקורונה: היערכות מוגברת בכיתות וגני ילדים עם הכנסת מערכות טיהור אוויר במיזוג האוויר

0
354

 

על מנת להפחית את תחלואת מגיפת הקורונה בקרב ילדים, הוחלט בממשלה על הכנסת מסנני אוויר במערכות המיזוג בכיתות וגני ילדים. אלקטרה מיזוג אוויר, חברת המיזוג הגדולה בישראל, מובילה את התהליך עם גן הילדים "פלאות" בתל אביב, המיועד לילדים בגילאי שנה עד שלוש.

בטבע, האוויר מתחדש כל העת הודות להתחדשות יונים שנוצרים ע"י השמש והקרקע. מאידך, במקומות סגורים כמו כיתה או גן ילדים, האוויר לא מתחדש באופן טבעי וההשלכה של כך היא הצטברות אלרגנים, מזהמים, עובש וקרדית האבק. הראשונים להיפגע מכך הם אנשים עם מערכת חיסונית חלשה, כמו ילדים, וכן כאלה הסובלים מקוצר נשימה ומאלרגיות. בנוסף, גם אנשים שבדרך כלל בריאים יכולים לסבול מתסמינים, הנובעים מחשיפה ממושכת לאיכות אויר ירודה.

המערכת שפיתחה אלקטרה כוללת רכיב איונייזר פנימי, המפיץ לאוויר יונים הטוענים את מולקולת החמצן באוויר במטען חיובי ושלילי. כשמולקולות אלו באות במגע עם מולקולות מים באוויר נוצר תהליך של חמצון שגורם למבנה החלבון של המזהמים להתפרק והופך אותם ללא מזיקים. כך ניתן להפחית את מספר הבקטריות באוויר, לצמצם את חלקיקי האבק והעובש בחדר, לשפר את התחושה בעת הנשימה, להפחית חשמל סטטי וריחות לא נעימים.

חשוב לציין כי טכנולוגיית טיהור האוויר מותאמת גם למזגנים עיליים וגם למזגנים מיני-מרכזיים, כך שסוג המזגן או סוג החלל לא מהווים הגבלה. במזגנים מיני מרכזיים מותקנת טכנולוגיית UV-C, שבדומה לאיונייזר, משפרת את איכות האוויר ומטהרת חיידקים ווירוסים ב-99.9%.

משה ארדר, מנכ"ל אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה: "מדובר בפיילוט חשוב מאין כמותו ואנו גאים להוביל את הטמעת המערכות במוסדות החינוך השונים. מוסדות אלה הם הבית השני של ילדינו, ולכן נדרש לנקוט במשנה זהירות ואחריות ברמה הגבוהה ביותר. באופן טבעי המערכת החיסונית של הילדים חלשה יותר משל מבוגרים, ולכן אפקטיביות המערכות תשמש אותנו גם בתקופת הקורונה אך גם אחריה. אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה תמשיך להציע ללקוחותיה את המוצרים האיכותיים, החדשניים והאמינים ביותר בשוק".

ענבר גלברט, מנהלת גן פלאות (שבו הותקנה המערכת): "ההורים וצוות הגן שמחים על ההחלטה המשמעותית שמטרתה לשמור על בריאות ילדינו ככל הניתן. אנו מקווים שהמהלך יתרחב לכלל מסגרות החינוך ברחבי הארץ".

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here