בעקבות הקורונה: היערכות מוגברת בכיתות וגני ילדים עם הכנסת מערכות טיהור אוויר במיזוג האוויר

בעקבות הקורונה: היערכות מוגברת בכיתות וגני ילדים עם הכנסת מערכות טיהור אוויר במיזוג האוויר
צילום: עמית טרפוצ'ניק

 

על מנת להפחית את תחלואת מגיפת הקורונה בקרב ילדים, הוחלט בממשלה על הכנסת מסנני אוויר במערכות המיזוג בכיתות וגני ילדים. אלקטרה מיזוג אוויר, חברת המיזוג הגדולה בישראל, מובילה את התהליך עם גן הילדים "פלאות" בתל אביב, המיועד לילדים בגילאי שנה עד שלוש.

בטבע, האוויר מתחדש כל העת הודות להתחדשות יונים שנוצרים ע"י השמש והקרקע. מאידך, במקומות סגורים כמו כיתה או גן ילדים, האוויר לא מתחדש באופן טבעי וההשלכה של כך היא הצטברות אלרגנים, מזהמים, עובש וקרדית האבק. הראשונים להיפגע מכך הם אנשים עם מערכת חיסונית חלשה, כמו ילדים, וכן כאלה הסובלים מקוצר נשימה ומאלרגיות. בנוסף, גם אנשים שבדרך כלל בריאים יכולים לסבול מתסמינים, הנובעים מחשיפה ממושכת לאיכות אויר ירודה.

המערכת שפיתחה אלקטרה כוללת רכיב איונייזר פנימי, המפיץ לאוויר יונים הטוענים את מולקולת החמצן באוויר במטען חיובי ושלילי. כשמולקולות אלו באות במגע עם מולקולות מים באוויר נוצר תהליך של חמצון שגורם למבנה החלבון של המזהמים להתפרק והופך אותם ללא מזיקים. כך ניתן להפחית את מספר הבקטריות באוויר, לצמצם את חלקיקי האבק והעובש בחדר, לשפר את התחושה בעת הנשימה, להפחית חשמל סטטי וריחות לא נעימים.

חשוב לציין כי טכנולוגיית טיהור האוויר מותאמת גם למזגנים עיליים וגם למזגנים מיני-מרכזיים, כך שסוג המזגן או סוג החלל לא מהווים הגבלה. במזגנים מיני מרכזיים מותקנת טכנולוגיית UV-C, שבדומה לאיונייזר, משפרת את איכות האוויר ומטהרת חיידקים ווירוסים ב-99.9%.

משה ארדר, מנכ"ל אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה: "מדובר בפיילוט חשוב מאין כמותו ואנו גאים להוביל את הטמעת המערכות במוסדות החינוך השונים. מוסדות אלה הם הבית השני של ילדינו, ולכן נדרש לנקוט במשנה זהירות ואחריות ברמה הגבוהה ביותר. באופן טבעי המערכת החיסונית של הילדים חלשה יותר משל מבוגרים, ולכן אפקטיביות המערכות תשמש אותנו גם בתקופת הקורונה אך גם אחריה. אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה תמשיך להציע ללקוחותיה את המוצרים האיכותיים, החדשניים והאמינים ביותר בשוק".

ענבר גלברט, מנהלת גן פלאות (שבו הותקנה המערכת): "ההורים וצוות הגן שמחים על ההחלטה המשמעותית שמטרתה לשמור על בריאות ילדינו ככל הניתן. אנו מקווים שהמהלך יתרחב לכלל מסגרות החינוך ברחבי הארץ".

מאמרים נוספים
הוצאת צו ירושה
צו ירושה הוא מסמך הכרחי לכל מי שזכאי לחלק מעיזבון...
להתקין את הפרקט המושלם ללא כל חשש
שיפוץ ועדכון הבית, או בית העסק, הן מחשבות שרצות לנו...
איך לטפל בנקע בקרסול?
אחת מפציעות הרגליים השכיחות ביותר בכל גיל היא נקע בקרסול....
ייעוץ פיננסי
לא כולנו עוסקים באופן מקצועי בתחום הכספים והפיננסים אך עם...
העולם הדיגיטלי החדש ופרצות החוק המתלוות אליו
השכיחות של בריונות ברשת עולה במקביל להתרחבות השימוש באינטרנט, אך...
צריכים להחליף מסך למחשב? אל תעשו את זה לבד
אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שמבינים במחשבים, ברור שתרצו...
מקום טוב ואיכותי בישראל? יש כזה!
מקומות רבים שמיועדים לעריכת אירועים שונים כבר הבינו שכדי לקבל...
עורך דין ירושות וצוואות – זה הכרחי
בתחום תכנון העיזבון והירושה, הליך הירושה נתפס פעמים רבות כהליך...
המדריך המלא לבחירת דירת החלומות שלכם
סוף סוף החלטתם לקנות דירה ולהפוך אותם למגורי הקבע שלכם....
פתרונות מחשוב לעסקים
פתרונות מחשוב לעסקים - מיטב פתרונות טכנולוגיים לעסקים
 משהו לא עובד בעסק שלכם כמו שצריך ואתם תוהים מה...
דילוג לתוכן