בטיחות בעבודה היא הגורם הכי חשוב בעסק

0
443

חשיבותו של ממונה בטיחות

ממונה בטיחות מוגדר בחוק כיועץ להנהלה בתחום הבריאות והבטיחות של האנשים המועסקים בעסק או בחברה. תפקידו לאתר במפעל מפגעי בטיחות וגהות ולהודיע על כך למעביד של האנשים על מנת למנוע סיכונים מיותרים כמו כן תפקידו של ממונה הבטיחות הם לבדוק את התשתיות ולוודא שכל הדברים עומדים בתקנים הדרושים על מנת שלא יהיו תאונות מיותרות ולא יהיו תקלות בתחום. כמו כן באחריותו לבדוק את חומרי הבניין ולראות שהם תקינים וכשירים לעבודה, לרכז את כל המידע הקשור על תיעוד תאונות עבודה ומחלות מקצוע שאירעו במפעל. אחריותו של ממונה הבטיחות היא גם להתקין שלטי אזהרה באתר ולפקח על העובדים לעבודה בטוחה. לעוד פרטים פנו לאשר אביזמר אשר שירת במשך 24 שנים כקצין בחיל האוויר בתחום הבטיחות, ב12 שנים האחרונות ליווה אשר מאות בתי עסק והשירות שלו ברמה גבוהה תוך אמון מלא ואחריות רבה.

בטיחות בעבודה הגורם הכי חשוב בעסק

בטיחות בעבודה היא דבר התלוי בשני אנשים, גם בעובד וגם במעביד, שניהם אחרי לבטיחות בעבודתם. לפני תחילת העבודה הנהלת החברה עוברת עם כל העובדים על כללי הבטיחות השונים בעבודה ושמה דגשים חשובים, כמו כן יש כללי עבודה שיש להקפיד עליהם על מנת שלא לסכן את העוברים והשבים באזור העבודה, ויש לשמור על כל האנשים בקרבת המקום בטוחים. מטרת בטיחות בעבודה, לוודא שכל האנשים יודעים להתעסק עם הכלים השונים ומודעים וערים לסכנות השונות בעבודה, יש לכך את ממונה הבטיחות שאחראי על הדברים האלה.

מניעת סכנות

מדי שנה מחויב כל ארגון באשר הוא לבצע סקר סיכונים שנתי, מטרתו של הסקר היא לאתר ולזהות מפגעי בטיחות וגהות העלולים לגרום לתאונות עבודה או נזקי בריאות. עריכת הסקר מפרטת את התחומים הבאים: אש, חשמל, קרינה, מכונה, מבנה, חומרים וכו', כמו כן יש עריכת סיור בטיחות בליווי מנהל הבטיחות בארגון במפעל לאיתור הסיכונים בשטח. מטרתו הסופית של הסקר היא לצמצם נזקים בעתיד ובהווה במקום העבודה ולהפוך אותו למקום בטוח יותר ותקין יותר. אשר אביזמר יעניק עבורכם כל עזרה בתחום ויעמוד לשירותכם בכל שאלה בנושא תוך שירות חם ואוהב ועם ניסיון של שנים בתחום, לפרטים נוספים חייגו: 054-4755571

הוסף תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here